Název britské minisérie slibuje vánoční pohádku. V Sobíkovi jsou ale kategorie dobra a zla dost promíchané. Navíc vypráví o stalkingu, znásilnění a PTSD.
Scenárista Larry David hraje v komediálním seriálu nesnesitelnou verzi sebe samého a se stylem slona v porcelánu tančí ve společenských normách. V poslední řadě poprvé udělal něco správně a čeká ho za to vězení.
Série z platformy Voyo se nese v duchu populárního žánru true crime. Příběh o kamarádství špičkového kriminalisty a sériového vraha vzbuzuje otázky.
Adaptace kultovního románu čínského spisovatele Liou Cch’-sina potvrdila, že zfilmovat filozofickou sci-fi je těžké. Předloha ale naštěstí nabízí i dost jiných atrakcí, které ze seriálu dělají ucházející podívanou.
Seriál 1670 z produkce Netflixu vypadá na první pohled jako parodie na historické seriály. Pod komediálním povrchem se ale skrývá také podvratná demytizace polských dějin.
Ke kvalitě seriálu Adikts se už vyjádřilo hodně lidí. Co si ale o novém seriálu Adama Sedláka myslí sami lidé, kteří užívají drogy, dosud nevíme.
Benny Safdie, Nathan Fielder a Emma Stone se vydali daleko za hranice konvenčního humoru. Nic podivnějšího hned tak neuvidíte. Buď se vám udělá špatně, nebo se bezhlavě zamilujete.
Pátá série proslulé seriálové antologie od Noaha Hawleyho má všechno, co na ní fanoušci milují od démonických záporáků po popletené podvodníčky. Je ale pesimističtější než předchozí díly a ukazuje svět, v němž silnější nemají žádné slitování.
Pravidelná výroční anketa Alarmu o nejlepší film roku vygenerovala vítěze, kterým je snímek Anatomie pádu režisérky Justine Triet. Přečtěte si, co dalšího oslovené osobnosti doporučují.
Animovaný seriál s působivým vizuálem i bojovou choreografií se nevyhýbá tématům jako kolonialismus, rasismus nebo nadvláda patriarchátu.
Jeden z nejvtipnějších seriálů se dal od počátku číst jako tragédie. Jeho finále je ukázkou scenáristického mistrovství i hororem o nezpracovaných traumatech.
Nová minisérie Davida Ondříčka Král Šumavy – Fantom temného kraje, dostupná na platformě Voyo, vypráví nedávné československé dějiny jako akční thriller. Donedávna byli diváci přitom zvyklí spíše na komedie.
Po třetí sezoně o úzkostech, které v rasistickém systému pociťují i bílí, se Atlanta vrátila domů ke svým hrdinům, tématům rodiny a stárnutí a skončila jako jeden z nejlepších seriálů své doby.
Seriál Amazonu diváci nespokojeně porovnávají s filmovou trilogií Petera Jacksona, v důležitém aspektu však na ni Prsteny moci důsledně navazují. Přesto některé příběhové linky působí jako z RPG hry.
Čím je výjimečný seriál Volejte Saulovi, v němž se z klaunovské postavy stala komplexní a tragická figura, která už sedm let zrcadlí naši vlastní trapnost a marnost?
Třetí řada antologie krátkých sci-fi filmů Love, Death & Robots nepřinesla žádné překvapení. Potvrdila, že cyklus je určený hlavně pro fanoušky počítačové grafiky.
Podvodník z Tinderu a Neskutečná Anna jsou netflixovské série o dvou exemplárních podvodnických kauzách. Bedlivější pohled na oba případy odhalí jejich až fascinující příznačnost pro současný svět.
Pod producentským a režisérským dohledem Bena Stillera vznikl seriál, kterého si u nás v nabídce služby Apple TV+ všimne jen malé publikum. Ti, kteří ho ocení, ale budou nadšení.
Platforma iVysílání České televize má nově exkluzivní obsah, který s programem veřejnoprávní stanice mírně kontrastuje. Objevují se na ní pořady, které mohou zaujmout třicátníky i mladší publikum.
Tématem další epizody podcastu Pop byl nový webseriál České televize nazvaný TBH. Deset epizod příběhu z jednoho brněnského gymplu najdete na veřejnoprávní online platformě iVysílání.
V letošním výběru nechybí kromě známých seriálů ani opomenutá dánská minisérie Investigation, nejlepší horory a evropské festivalové objevy.
Kendall Roy se ve třetí sezoně pokouší zničit svého otce. Boj o moc překonává optimistická divácká očekávání a atmosférou chaotického rozkladu připomíná poslední léta jako žádný jiný seriál.
Americký imperialismus má na svědomí otřesná krveprolití ve Vietnamu, Iráku či Afghánistánu. USA však zplodily i doktrínu liberálního antiimperialismu, která je pevně zakotvena v seriálu Star Trek.
Autorům maloměstské detektivní minisérie s Kate Winslet v hlavní roli se podařilo stvořit postavu, do které se dnes chceme vciťovat.
Stejně jako filmy Uteč a Jeho dům nebo seriály Lovecraftova země a Watchmen také Them využívá hororových konvencí k vyprávění o rasismu. Záměr šokovat diváka přebil snahu o hlubší výpověď.
Na postavách druhé minisérie Marvelu autoři demonstrují nekompatibilitu hrdinství s civilním životem. Falcona s Buckym kromě teroristů trápí noční můry a nemožnost dosáhnout na úvěr.
Dokumentární série Q: V oku bouře slibuje odhalit, „jak jedny webovky změnily svět“. Zaměřuje se na lidi, kteří se pod vlivem nebezpečných konspiračních teorií vzdalují realitě.
Leccos z toho, co Pratchett vymyslel kvůli gagům, dnešní televizní adaptace akcentuje způsobem, který ji v konečném vyznění dělá poněkud matoucí.
Stejní herci, stejní tvůrci, stejná tvorba – tak by se dala shrnout strategie České televize na poli seriálové produkce.
Čekání na druhou sezónu by měly divákům zkrátit dva překlenovací díly seriálu Euforie. Po vizuálně opulentní první sezóně připravil Sam Levinson dvě konverzační dramata.