Kolektiv Fridays for Future uspořádal happening před sídlem EPH. Upozorňoval na klimatickou krizi i Křetínského vztahy s Ruskem.
Tři desítky lidí v úterý několik hodin blokovaly jeden ze vchodů úřadu Evropské komise v České republice.
Prahou prošel další Pochod solidarity s Palestinou. Stovky protestujících zalehly horní část Václavského náměstí jako připomínku mrtvých v Gaze.
Okolo tisíce lidí se dnes zúčastnilo protestu na podporu Palestiny. Zazněla kritika českých médií, politiků i zbrojního průmyslu.
V Praze včera protestovali zemědělci. Očekávaný dopravní kolaps z náporu traktorů v ulicích hlavního města se ale nekonal. Megafonů se navíc zmocnila ultrapravice a agenda zemědělců ustoupila do pozadí.
Přibližně tisícovka lidí se v sobotu odpoledne sešla na pražském náměstí Míru, aby vyjádřila svůj nesouhlas s postojem české vlády k vojenským operacím Izraele v Pásmu Gazy.
Tisíce lidí demonstrovaly v Praze proti vládě, lidé se scházeli i v jiných městech. Ministři se vykrucovali.
Sto padesát lidí se zúčastnilo umělecké a politické performance upozorňující na nedostupné bydlení pro široké vrstvy.
Na Staroměstském náměstí se demonstrovalo za Izrael, na Václavském za Palestinu. Proizraelské akce se zúčastnila řada politiků včetně premiéra.
Aktivisté akcí upozornili na smutnou skutečnost, že fosilní oligarcha vlastní obří mediální dům a deformuje veřejnou debatu ve svůj podnikatelský prospěch.
Desítky aktivistů dnes dopoledne obsadily velkokapacitní kravín v Dolanech na Pardubicku. Cílem akce bylo upozornit na utrpení zvířat, které je spojené s produkcí mléčných výrobků.
Dvacet lidí symbolickým happeningem upozornilo na trvající a rostoucí krizi bydlení.
Více než stovka pracovníků a pracovnic v kultuře se v pondělí dopoledne shromáždila před ministerstvem kultury. Společně požadují okamžité zavedení statusu umělce, který by měl vylepšit jejich špatnou situaci na trhu práce.
Necelých dvě stě lidí protestovalo v Praze před Rudolfinem v reakci na vládní úsporná opatření a extrémní zisky energetických firem.
Prodloužení těžby na dolu Bílina doporučené báňským úřadem vzbudilo nevoli studentů, kteří narychlo svolali protest na Malostranském náměstí v Praze.
Ve čtvrtek 20. dubna proběhla v Praze další valná hromada Komerční banky, na níž se rozhodovalo, zda bude Komerční banka dále financovat fosilní byznys Daniela Křetínského.
Přes výhružky eskalací a blokádami se další akce dezinfo scény pojmenovaná Česko proti bídě obešla bez incidentů.
Happening Iniciativy Hlavák, který se odehrál během oficiálního slavnostního poděkování neziskovým organizacím a dobrovolníkům, kritizoval rozdíly v pomoci lidem prchajícím před válkou.
Německo má v naší zemi pověst klimatického lídra Evropy, ne vždy to ale odpovídá realitě. Aktuálně o tom svědčí střety policie a aktivistů ve vesnici Lützerath, která má být vyklizena a zbourána kvůli rozšíření uhelného dolu.
Asi padesát lidí protestovalo před nově otevřenou Kunsthalle Praha miliardáře Petra Pudila. Umění by podle protestujících nemělo sloužit k legitimizaci špinavých peněz.
Od roku 1993 hostí Brno největší zbrojařskou akci v Česku. Podle odpůrců veletrh představuje krvavý byznys.
V pražském parku Folimanka včera diskutovali zástupci radnice s desítkami lidí protestujícími proti záměru vybudovat pod Nuselským mostem volnočasový areál.
Aktivisté chtěli v Praze a v Ústí nad Labem upozornit na to, že některé banky působící v Česku masivně financují uhelný průmysl. Podle nich by o tom měli jejich klienti vědět. Povědomí rozšiřují umístěním nálepek na jejich bankomaty.
Zhruba padesát lidí dnes demonstrovalo před pražským magistrátem za důstojné bydlení. A zejména za co nejrychlejší řešení situace lidí bez domova, která je v zimních měsících často bezvýchodná.
Přinášíme reportáž z demonstrace Iniciativy za důstojné bydlení před varnsdorfskou radnicí. Vedení města čelí kritice za to, že nepomohlo několika romských rodinám, které byly vystěhovány z domů v Kovářské ulici.
Spolek Masaryk včera na Hradčanském náměstí uspořádal demonstraci proti „vlastizrádcům“. Pár stovek účastníků vyjádřilo obavy o zahraniční orientaci země a nezávislost médií.
Aktivisté z hnutí Limity jsme my a Extinction Rebelion obsadili střechy tří pražských benzínek Shell.
Před branami Evropské unie stále trpí tisíce lidí a po otevření tureckých hranic k nim přibývají další. Evropské vlády však problém ignorují.
Město duchů – tak se dnes nazývá abchazská Akarmara, kdysi předměstí důlního města Tkvarčeli, které bylo v dobách SSSR vysněným místem pro život.
Aktivisté v Německu brání několik tisíc let starý Hambašský prales. Podporu pro své jednání našli i před německou ambasádou v Praze.