Poslední návrh vlády na zvýšení minimální mzdy se týká pouze nejvyšší a nejnižší úrovně zaručené mzdy. A jak tento odklon od zaručené mzdy souvisí s evropskou směrnicí?
Německá vláda plní své předvolební sliby a rychle zvyšuje minimální mzdu. Snaží se dosáhnout i toho, aby ve společnosti panovalo spravedlivé přerozdělení.
Minimální důstojná mzda vypočítaná dle aktuálních životních nákladů dosahuje výše skoro 40 tisíc korun. Skoro polovina zaměstnanců na ni ale nedosáhne.
Česká republika je v Unii na druhé příčce, pokud jde o nepoměr mezi průměrně vydělávajícími a těmi s minimální mzdou. Ta se podle Evropské unie musí zvýšit.
Evropská minimální mzda opět neprošla. Jako nástroj vyrovnání ekonomik východu a západu EU potřebujeme především promyšlenou celoevropskou hospodářskou politiku.
Podle Evropské komise by ve všech státech Unie měla mít minimální mzda takovou výši, aby se z ní dalo důstojně žít.
Podle platformy pro minimální důstojnou mzdu bychom měli vydělávat aspoň kolem třiceti tisíc měsíčně. A ani to k důstojnému životu často nestačí.
Levicová vláda Pedra Sáncheze oznámila nejvyšší nárůst mezd za posledních 44 let. Ukončí také těžbu uhlí se souhlasem hornických odborů.
Majitel Amazonu Jeff Bezos reaguje na dlouhodobou kritiku své společnosti a hodlá zvyšovat minimální mzdu nejhůře placeným zaměstnancům.
Andrej Babiš se chlubí, že maká patnáct hodin denně. Zapomněl nám ale říct, že velký byznys chystá změny zákoníku práce, které ublíží zaměstnancům.
Argumenty proti zvyšování minimální mzdy nezohledňují ani ekonomickou realitu, ani důstojnost pracující chudoby.
Práce, bez kterých se naše společnost neobejde, jsou často špatně placené a přehlížené. Je nejvyšší čas to změnit.
Zaměstnanci amerického finančního sektoru si za minulý rok jen v bonusech přišli na víc než všichni Američané pobírající minimální mzdu dohromady.
Mezinárodní síť Social Watch předkládá zprávu o stavu udržitelného rozvoje v České republice.
Exkluzivní rozhovor s předsedou ČMKOS Josefem Středulou o nízkých platech, uprchlících a budoucnosti bez práce.
Úspěch Bernieho Sanderse v amerických primárkách svědčí o konci politicko-ideologického cyklu, který otevřelo vítězství Ronalda Reagana v roce 1980.
Extrémně nízká minimální mzda je dokladem absence dlouhodobých vládních strategií založených na udržitelném ekonomickém růstu.
Chudoba se netýká jen lidí „na okraji“, ale zasahuje hluboko do většinové společnosti. Ohrožené jsou především rodiny samoživitelů.
Kshama Sawant, s níž přinášíme rozhovor, je zastupitelka z amerického Seattlu a zároveň členka politické strany Socialistická alternativa.
Prominentní český euroskeptik chrání zájmy Evropské unie před národními státy. Zároveň podporuje ty nejhorší aspekty globalizace.
Se Sean Sophol a Dermong Vong o pracovních podmínkách v kambodžských textilkách a boji za zvýšení minimální mzdy.
Zahraniční firmy si u nás přicházejí na největší zisky na úkor zaměstnanců v rámci celého vyspělého světa. Liberální kavárna přitom stále bojuje především s „fízly“ a „estébáky“.