Nový snímek Andreje Zvjaginceva pojednává o krizi rodiny, ruské společnosti a frustracích i ambicích současné (nejen ruské) střední třídy.
Přední světový intelektuál hovoří o společenském kolapsu, který vynesl k moci Donalda Trumpa.
Německá veřejnoprávní televize ARD odvysílala trojdílnou sérii věnovanou ultrapravicové teroristické skupině NSU aktivní v prvním desetiletí nového tisíciletí.
Víte, co je polyamorie? Bulvár by nám nejradši vnutil představu, že jde o nepřetržité sexuální orgie. Skutečnost je trochu jiná.
Pozemní operace jednotek NATO prý vyřeší problém radikalizace evropských muslimů. Francouzská mediální debata to ale vyvrací.
Brexit lze interpretovat i jako důrazné sdělení evropské levici. Musí začít být znovu radikální.
S francouzským filosofem o rozpadu jednoty francouzského národa a příčinách rozkvětu identitářské politiky.
Šestadvacet let po převratu jsme uvízli v psychotické občanské válce. Musíme z ní najít cestu ven.
Přinášíme svědectví přímého účastníka nedávného incidentu na maďarsko-srbských hranicích, o kterém média psala jako o útoku uprchlíků na evropské země.
Rozhovor s arabistou Milošem Mendelem o českém strachu z islámu.
Přestože se dnešní protiuprchlické nálady jeví jako iracionální, mají jasně daný společenský základ.
Terorista z Uherského Brodu byl jedním z nás, jenom byl trochu zvláštní. Jak ale problém takových divných lidí řešit?
Snowdenovo odhalení, že Národní bezpečnostní agentura (NSA), tato americká továrna na totální světovou kontrolu, jen v Německu dokázala „zpracovat“ stovky milionů telefonátů, e-mailů a textových zpráv měsíčně, vyvolalo rozhořčení občanů a paniku mezi politiky. O šok ale přesto nešlo. Vzhledem k vývoji politiky Spojených států mohl nanejvýš překvapit rozsah a systematičnost špiónování, nikoli jeho existence. Nicméně […]
V souvislosti s arabským jarem se snad nejčastěji mluvilo o mládeži. O té, která povstala proti starým pořádkům, pomocí Facebooku a Twitteru organizovala protirežimní shromáždění, pokládala své životy v boji proti tyranii – a nakonec jí byla revoluce ukradena. Zní to trochu pateticky. Nicméně tvrzení, že jedním z hlavních spouštěcích mechanismů arabského jara byla nespokojenost mladých lidí v blízkovýchodních […]
Kravaťák s příjmem přes padesát tisíc je vždy připraven vytasit argumenty o tom, že by se každý měl ohánět a že postavení i příjem záleží na píli a schopnostech.