Od prezidentských voleb v Rusku nikdo změnu nečeká. Každá alternativa je zadupána do země dřív, než stihne oslovit voliče.
Údajným newspeakem politické korektnosti a Georgem Orwellem se zaklínají demagogové, kteří chtějí ukázat, jak moc se jim jedná o svobodu slova.
Donald Trump byl nelichotivě vykreslen jako muž, který během decentní oslavy nahlas sere v rohu místnosti. Jsou ostatní republikánští kandidáti na prezidenta USA podstatně lepší?
Podle historičky Wendy Z. Goldmanové mělo politické násilí v Sovětském svazu i své demokratické prvky. Nemalou měrou se na něm podíleli obyčejní lidé, nejen neosobní totalitní režim.
Text šéfredaktora časopisu Le Monde Diplomatique byl publikován v květnu roku 1986. I po třiceti letech je stále nepříjemně aktuální.
Přinášíme svědectví dobrovolnice, která odcestovala do západoafrického státu Sierra Leone, aby se zapojila do boje proti epidemii.
Případ nedávno zastřelené Američanky poukazuje na problém stírání hranic mezi teroristou a občanem. Nestaly se západní společnosti díky válce s terorem paranoidními? Je čtvrtek odpoledne, 3. října 2013, a v centru Washingtonu se opět spekuluje nad teroristickým útokem. Tentokrát měl zasáhnout samotnou tepnu politického života Spojených států. Žena ujíždějící černým vozem ulicemi kolem Bílého domu jede […]