Nový díl feministického podcastu Kvóty s publicistkou a teoretičkou módy Janou Patočkovou se zaměřuje na vztah politiky a módy, na současné trendy v oblékání i na otázku postavení žen v popkultuře.
Začátkem ledna americká média informovala o kauze módního návrháře Alexandra Wanga. Je to modelový případ: večírky, drogy v pití, znásilnění. Wang vše popírá.
Dalším hostem podcastu Kolaps byla módní publicistka Veronika Ruppert. Mluvili jsme o fast fashion a možnostech, jak do módy dostat etické principy i ekologický přístup.
Čtveřice nahých aktivistů a aktivistek z hnutí Extinction Rebelion se v pražské ulici Na Příkopě přilepila k výloze pobočky oděvního řetězce Zara.
Zářijové číslo místní mutace Vogue má na obálce skupinu modelek v drahém oblečení a pokouší se to vydávat za „ekoaktivismus“. Stala se ovšem věc u nás nevídaná – rozpoutala se kritická diskuze.
První české vydání „ikonického časopisu“ vyvolává dojem předražené slátaniny, která se neumí rozhodnout, zda chce být katalogem, nebo časopisem.
Trap nejmladších rapperů možná často mumlá a občas mluví z cesty, ale lepší kapelu pro pohřeb euroamerického světa pozdního kapitalismu nenajdete.
Feminismus se čím dál častěji stává součástí marketingových strategií, které však ve své podstatě jdou proti jeho myšlenkám.
Oděvní značka Balenciaga představila na pařížském fashion weeku kolekci inspirovanou vizuálním jazykem kampaně Bernieho Sanderse.
Čtveřice policistů obestoupila ženu odpočívající na pláži v Nice a donutila ji vysvléct plavecký úbor.
Kdekdo je už zase pobouřený stylem plavek, které si oblékají některé muslimské ženy. Jak se k takové idiocii postavit? Oblékněte si je také.
V Londýně se realizuje kontroverzní zákaz reklamy zobrazující „dokonalé ženské tělo“.
V posledním dílu seriálu o odpovědném přístupu k módě se podíváme i do ideální verze budoucnosti tohoto odvětví.
Další díl seriálu o politice módy dává spotřebitelům návod, jak za oblečení utratit méně, a přitom získat více.
Britská mutace módního dámského časopisu Elle zahájila kampaň #MoreWoman. Chce upozornit na malý počet žen v rozhodovacích pozicích.
Šetření je v oblasti módního průmyslu opakem šetrnosti. Tématem dalšího dílu seriálu o udržitelné módě je globální provázanost jednotlivých problematik „fast fashion“.
Ve třetím dílu seriálu o udržitelné módě se zaměříme na proces výroby a zpracování materiálu.
V dalším díle seriálu o politice módy se blíže podíváme na její udržitelnost z hlediska fungování oděvního průmyslu po celém světě.
Přinášíme první díl seriálu o politice módy, který připravuje expertka na udržitelnost v módním průmyslu Kamila Boudová.
Česká republika jako jedna z mála zemí Evropy dlouhodobě nedokáže změnit svůj přístup ke kožešinovým farmám. Zvířata trpí dál.
Metal je jedním z posledních hudebních žánrů, který se neustále vzpírá komercializaci. S novou kampaní oděvní značky H&M to ale má těžké.
Se Sean Sophol a Dermong Vong o pracovních podmínkách v kambodžských textilkách a boji za zvýšení minimální mzdy.
Režisérovo nevhodné oblečení odhalilo skutečné základy české státnosti.
Styl špinavého subkulturního oblíkaní se stal součástí značkového módního průmyslu. Kritika komercionalizace protestního stylu nemusí sklouzávat k odsuzování ošoupanosti.
Proti ničivým dopadům módního průmyslu lze bojovat i šetrnou a uvědomělou spotřebou.
Módní preference se v globalizovaném světě mohou stát aktem občanské angažovanosti. Také výroba oblečení má totiž svou etickou a ekologickou stránku.
„Se svýma teniskama jsem vážně spokojenej. Koukni, jsou šedý. Když se nad tím zamyslíš, tak šedá je skvělá barva, protože bílá je moc výrazná a černá, to už jsou lakýrky. A šedá je jako něco úplně uprostřed. Prostě ideální,“ mudruje Larry David v jedné scéně sitcomu Curb Your Enthusiasm (Larry, zklidni to) a z monologu […]