Lionel Dixit, Ragequit a DJ Krach v sobotu vystoupí v Underdogs

Místo zrušeného festivalu k patnáctiletému výročí časopisu A2 tuto sobotu proběhne 99. večer cyklu A2+. Vystoupí na něm pardubické duo Lionel Dixit, v Praze usazený bretaňský rodák Ragequit a kazetový DJ Krach.

PR TEXT

Pardubické duo Lionel Dixit na zatím posledním albu Zvukem III (2017) mísilo dubstep s kytarovým brnkáním, filmové úryvky s Mendelssohnovým svatebním pochodem, improvizaci s krajní sveřepostí. Sami hudebníci – hráč na elektroniku Martin Šafář alias Paregorik a bubeník Viklef – svou tehdejší produkci považovali za „podvratnou taneční hudbu“. Po první vlně koronavirové pandemie se ovšem vrátili tvrdší, temnější a – pokud jde o poměr kompozice a improvizace – nepředvídatelnější. A nyní přijedou zahrát soundtrack k rozjezdu další fáze covidové dystopie.

Francouzský jednočlenný elektronický projekt Ragequit staví především na hluku a dronech ale nedělá mu problém dovést své sety k rytmičtějším polohám. Když má charakterizovat svou vlastní tvorbu, vyjadřuje se zpravidla v metaforách: například v promotextu na svůj poslední pražský koncert zval „na minimalistickou a kinematografickou pouť torzy imaginárních továren“. Je nicméně známo, že si ve svém smíchovském bytě plném zdomácnělých divokých koček, které si do Prahy přivezl z pařížského předměstí, vyrábí svůj vlastní syntezátor. Prý pomalu, ale jistě. A tato věta jako by vystihovala i jeho koncerty.

A2+ je hudební série kulturního čtrnáctideníku A2, probíhající od roku 2012. Zaměřuje se na okrajové či pomezní oblasti současné hudby, zejména na experimentální přístupy, volnou improvizaci, nejrůznější hybridní projevy i subverzivní vpády na území popu.

Koncert se koná 19. 9. 2020 od 20:00 v klubu Underdogs (Nádražní 3, Praha 5).

Vstupné: 100 / 120 Kč (s aktuálním číslem čtrnáctideníku A2)

https://www.facebook.com/events/699780390628153/
http://advojka.cz/A2plus

Akce probíhá s podporou Ministerstva kultury ČR a Magistrátu hl. m. Prahy.

 

Čtěte dále