Iglooghost, premiéra awoo nebo Wyme. Vrací se klubová noc Šelest, která uvádí progresivní elektroniku z celého světa

V rámci série klubových nocí Šelest pořádaných Heartnoize Promotion se ze všech kontinentů představují umělci a umělkyně s novátorským přístupem nejen k taneční hudbě.

PR TEXT

Pátá edice Šelestu se chystá už na 19. května v klubu Underdogs’. Během ní vystoupí například legendární anglický producent Iglooghost, slovenská DJka Wyme, umělci z řad kolektivu BCAA system, a na řadu přijde i premiérová AV show awoo, nového projektu Olivera Torra, Bílýho Kluka a Reality Congress. Šelest #5 se ponese v duchu dekonstruovaného klubového zvuku, nepředvídatelných beatů a neočekávaných melodií.

Digitální šum a nové světy

Hlavní zahraniční host – Iglooghost – je londýnský DJ a producent, který čerpá inspiraci mimo jiné z videoher a kreslených filmů. Jeho skladby jsou směsí hip-hopu, glitchů a elektronické hudby s rychlými beaty a složitým zvukovým designem. Iglooghost vytváří na tanečním parketu fiktivní světy, ze kterých se jen těžko odchází.

Virtuální realitou a digitálními identitami se zabývají i awoo. Projekt, který společně vytvořili hudebníci a producenti Oliver Torr, Bílej Kluk a vizuální umělec Reality Congress, vychází z kolektivu BCAA. Společná deska lost představuje pouť postapokalyptickou krajinou se soundrackem s prvky temného grimeu, synthovými ozvěnami, rozpadlými vokály a žánry od hyperpopu po trap. Na Šelestu #5 se awoo představí naživo vůbec poprvé, společně s namíru vytvořenou audiovizuální show. Později v noci po awoo zahrají i jejich producentští kolegové a kolegyně z BCAA – Irako Sei a Noemi. Kromě nich se za mixážní pult postaví ještě slovenská DJka Wyme, která mixuje neočekávané prvky popu, reggaetonu, baile-funku nebo fresh elektronické hudby a vytváří živoucí zvuk plný překvapivých okamžiků. Je zakladatelkou platformy xeno-, která zahrnuje různé formy klubové hudby a zdůrazňuje feminismus a zastoupení žen a LGBTQ+ lidí v klubovém prostředí.

Rytmy napříč kontinenty

Klubová noc Šelest vznikla před dvěma roky s cílem ukázat pražskému publiku undergroundové a experimentální umělce, kteří vytváří současnou elektronickou hudbu a zároveň v ní hledají nové možnosti vyjádření sebe a dnešního světa nebo ji propojují s lokálními žánry. Během uplynulých let tak v Praze vystoupil například nairobský producent z labelu Nyege Nyege Slikback, „nilský démon“ Authetically Plastic, producent z Hyperdubu Nazar nebo člen SBVKVLTu Osheyack. Na nultém zahajovacím Šelestu se představila i MC Yallah, ugandská rapperka se zdrcující flow plynoucí mezi angličtinou i svahilštinou.

Ta se navíc do Prahy 25. května vrací společně se svým producentem Debmasterem, který je podepsaný i na jejím nejnovějším albu Yallah Beibe. Prvky trapu, dancehallu nebo industriálu prolínající se s těžkými beaty tentokrát zazní v klubu Bike_Jesus. Radikálně nová hudba tak bude mít své místo v koncertní i klubové podobě.

MC Yallah. Foto Michelle Isinbaeva

 

ŠELEST #5:  Iglooghost (live AV), awoo (live AV, world premiere), Irako Sei, Noemi, Wyme

Underdogs’, Praha

19. května 2023, 23:00

vstupenky→https://www.heartnoize.cz/buy-tickets/selest-iglooghost-awoo-others-tickets-prague-2023/

fb event → https://www.facebook.com/events/220883963846255

web akce → https://www.heartnoize.cz/selest-iglooghost-awoo-others/

 

MC Yallah (ug/ke) & Debmaster (fr) + support

Bike_Jesus, ostrov Štvanice, Praha
25. května 2023, 19:30

 

vstupenky › https://www.heartnoize.cz/buy-tickets/mc-yallah-debmaster-2023-prague-tickets/

fb event › https://www.facebook.com/events/1632495000564727

web akce › https://www.heartnoize.cz/mc-yallah-debmaster-prague-2023/

Čtěte dále