Nenechte A2larm na suchu. Děkujeme!

Říkáte si občas při čtení našeho webu: „Tak tomuhle autorovi bych dal/a pětikorunu?“ My o ni stojíme!

red, red

Vážené čtenářky, vážení čtenáři,
je tomu už víc než rok, co jsme spustili komentářový deník A2larm. Čtenost našeho webu za tu dobu stoupla více než trojnásobně – ze dvou tisíc unikátních přístupů denně v prvním měsíci provozu se vyšplhala na současných šest až deset tisíc. To je pro nás důkaz, že naše existence má smysl a že jsme se vydali správným směrem.

A2larm vznikl v reakci na neutěšenou situaci v českých médiích, kde sice neexistuje státní cenzura, ale k opravdové názorové pluralitě máme stále daleko. Většina médií v České republice patří miliardářům a finančnímu kapitálu s ambicemi ovlivňovat politiku. My v této situaci (naštěstí) nejsme a cítíme prostor pro další růst.

Stoupající čtenost i stále vyšší interakce na sociálních sítích – v obou ukazatelích dokážeme konkurovat podstatně lépe finančně i personálně zajištěným mediálním domům – ukazují, že poptávka po nezávislém a kritickém myšlení, které nabízíme, tu je a i díky poklesu důvěryhodnosti tradičních médií stále sílí.

Nezávislost tištěných periodik byla dlouhé roky zajišťována díky předplatitelům a pravidelným čtenářům, kteří dávali novinám a časopisům ekonomickou svobodu. Rádi bychom v podobném duchu fungovali i my. Zpoplatnit obsah by nebylo v souladu s tím, o co se snažíme. Zvednout nejen kvalitu naší práce, ale především rozsah pojednávaných témat můžeme jedině v součinnosti s našimi čtenáři.

Kdyby pouhých sto z vás, čtenářů, přispělo měsíčně 200 korun, znamenalo by to pro nás podstatnou pomoc při rozvoji A2larmu. Pravidelný příspěvek několika stovek lidí by nám umožnil významně posunout naši redakční práci. Mohli bychom rozšířit okruh naší činnosti, zaměřit se více na autorské reportáže a prohloubit kritickou reflexi současné ekonomiky a politiky.

Představa komunitního média, které z části pomáhají financovat jeho vlastní čtenáři a podporovatelé, je nám velmi sympatická. Tato představa se navíc jeví jako jediný způsob, jak vytvářet skutečně nezávislé médium, které nepodléhá tlakům inzerentů ani mecenášů a zároveň udržuje bezprostřední kontakt se svým čtenářstvem.

Dvě stovky měsíčně jsou zhruba dva až tři balíčky cigaret nebo šest piv, jejichž význam pochopitelně nechceme podceňovat. Pro nás takový příspěvek znamená možnost vytvářet médium, které v českém prostředí nemá obdoby, podporuje svobodné myšlení a nemá strach. Jak říká jedno staré heslo: „Jsme s vámi, buďte s námi!“

Pokud chcete přispět na provoz A2larmu, stačí rozkliknout příslušný odkaz v pravé části hlavní stránky anebo uvnitř jakéhokoliv textu.

Děkujeme Vám za podporu!

 

a2larm-donate

 

Čtěte dále