Fotogalerie: Za práva bezdomovců

Platforma pro sociální bydlení včera zaslala vládě otevřený dopis, v kterém ji vyzývá, aby nepřijala navrhovanou verzi Koncepce sociálního bydlení a vytvořila pracovní skupinu k jejímu přepracování, v níž by figurovali i odborníci z neziskového sektoru, akademická obec a lidé se zkušeností s bezdomovectvím. Na Manifestaci za práva lidí bez domova před pražským Hlavním nádražím, […]

Tereza Stejskalová, Barbora Kleinhamplová

Platforma pro sociální bydlení včera zaslala vládě otevřený dopis, v kterém ji vyzývá, aby nepřijala navrhovanou verzi Koncepce sociálního bydlení a vytvořila pracovní skupinu k jejímu přepracování, v níž by figurovali i odborníci z neziskového sektoru, akademická obec a lidé se zkušeností s bezdomovectvím. Na Manifestaci za práva lidí bez domova před pražským Hlavním nádražím, kterou Platforma uspořádala společně s občanským sdružením Dům Agapé, vystoupilo alternativní duo Jízda na slonovi, rapperka Potmě nebo mladí rappeři Cincinati a Angel Mafia z Černého Mostu. Dobrovolníci z Food Not Bombs rozdávali polévku, rizoto, zeleninový salát, pečivo a čaj.  S příspěvky vystoupili například aktivisté Ivanka Čonková a Jan Milota. V rámci improvizovaného hyde parku se vyslovili i další účastníci a lidé bez domova.

Podepsat dopis adresovaný předsedovi vlády ČR Za sociální byty místo segregovaných a nekvalitních ubytoven je možné také prostřednictvím emailu zaslaného na adresu [email protected] do konce tohoto týdne (tj. do 15. 12. 2013).

 

Čtěte dále