sexuální výchova | Deník Alarm

„Můj duchovní život je v troskách.“ Když se dospívání dívek v katolické církvi změní v trauma, ze života zmizí víra i Bůh

Přinášíme třetí díl reportážní série o duchovním a sexuálním násilí v katolické církvi, o manipulacích i dopadech, které takové jednání může mít na dopívající věřící.

Apolena Rychlíková
Žáci a žákyně se chtějí učit o konsentu a kybernásilí. Na polovině škol ale sexuální výchova neprobíhá

Z výzkumu České středoškolské unie vyplývá, že dvě třetiny studujících by si přály víc sexuální výchovy na školách. Informace o sexu získávají především z porna.

mgš
„Masturbace je v rozporu se zákonem“, říká polská krajská školní inspektorka.

Program sexuální výchovy financovaný gdaňskými úřady se stal terčem kritiky krajské školní inspektorky Barbary Nowak. Jeho autory obviňuje, že vyučovaná témata (například problematika masturbace) jsou v rozporu s osnovami a polským právem.

lpf
Je větší děloha, nebo vagína? Výstava jako forma sexuální výchovy

Dnešní teenageři si sice mohou snadno vyhledat informace o sexu, ale často jim chybí někdo, s kým by si mohli o sexualitě popovídat. Tuto mezeru se pokusila vyplnit výstava Udělej si to po svým.

Lucie Jarkovská
Neomarxistická pipinka a sluníčkářský pindík

Pobouření části veřejnosti na dětskou knihu Co to tam mám? svědčí především o tom, že se na internetu leckdo rád znepokojuje nad zhoubným neomarxismem.

Lucie Jarkovská
Když chlapečci holčičkám stahují kalhotky

Vzorce chování vedoucí k sexuálnímu obtěžování, či dokonce násilí se vytvářejí už ve škole, říká v rozhovoru socioložka Kinga Dunin.

Veronika Pehe
Porno pro děti

Široká dostupnost porna vytváří v mladistvých nereálné představy o sexu.

Johanna Nejedlová