Karel Veselý, Romana Guryčová. Nová jména v redakci Alarmu a další změny

Od září do naší redakce přichází několik nových jmen. Jsou to expertka na sociální sítě Romana Guryčová a redaktorem se stává Karel Veselý. Vzniká také pozice zástupkyně šéfredaktora, kterou bude Saša Uhlová.

red
Foto Josef Chuchma. Použito se svolením autora

Rádi bychom vám představili nové členy naší redakce. Jsou jimi expertka na sociální sítě Romana Guryčová a kulturní publicista Karel Veselý. Je to právě deset let, co Alarm existuje, a Karel Veselý u toho byl s námi od samotného začátku. Je tak jen logické, že se nyní stává plnohodnotným členem redakce. S jeho skvělými články o současné hudbě, kultuře a společnosti se tak budete na našich stránkách setkávat častěji.

Karel Veselý patří mezi přední české kulturní publicisty a spolupracuje s médii jako Seznam Zprávy, Aktuálně, Radio Wave nebo Salon Práva. Kromě toho je také moderátorem podcastu Rapspot a autorem několika nonfiction (Hudba ohně, Všechny kočky jsou šedé) i beletristických knih (Bomba Funk, Kov). Jsme moc rádi, že si nyní za svou domovskou redakci vybral právě Alarm. Karel Veselý bude mít na starosti primárně kulturní rubriku našeho média, ale jen u toho určitě nezůstane.

Nejedná se však o jedinou změnu v redakci. Po deseti letech zavádíme také funkci zástupkyně šéfredaktora, kterou bude Saša Uhlová. Sašu Uhlovou znáte jako dlouholetou reportérku Alarmu a také jako autorku sérií Hrdinové kapitalistické práce a Hrdinové kapitalistické práce v Evropě, která nedávno vyšla knižně v našem nakladatelství.

Nová expertka na sociální sítě Alarmu Romana Guryčová na této pozici vystřídá Magdalenu Duškovou. Magdalena Dušková pak posiluje naší redakci a budete ji od té doby potkávat výhradně v roli autorky a redaktorky Alarmu. Magdu pravděpodobně znáte z reportážní série Mezi Bohem a ultrapravicí, kterou pro Alarm tento rok vytvářela společně s Eliškou Koldovou a Janem Kašpárkem.

Plánujeme celou řadu obsahových změn, se kterými vás už brzy seznámíme. Těšíme se na další dekádu Alarmu!

Tento článek mohl vzniknout jen díky podpoře čtenářů

Podpořte nás

Čtěte dále