Kunsthalle Alarm. Přijďte na benefiční akci Alarmu

Přijďte vyřešit Vánoce na benefiční akci Alarmu do Fuchsu a užít si přitom skvělou party s naší redakcí – už ve středu 9. listopadu!

red

Oslovili jsme spřátelené umělce, tvůrce a výrobce, aby podpořili Alarm a věnovali nám něco ze své tvorby. Teď vás zveme na benefiční akci, kde všechny ty věci prodáme. Přijďte vyřešit Vánoce na benefiční akci do Fuchsu a udělejte radost sobě, svým blízkým i všem příznivcům Alarmu.

Bude hudba, bude tombola, budou drinky a hlavně VY a MY spolu.

Během akce bude možné zakoupit umělecké dílo od Toybox, Alice Nikitinové, Anežky a Jakuba Hoškových, Pavla Ptáčníka, Pavla Karouse, Martiny Drozd Smutné, Nik Timkové, Bronislavy Orlické, Julijány Chomové, Jana Šrámka, Tomáše Motala a spousty dalších. Seznam umělců a jejich děl najdete na Facebookové události akce.

Hodnotný dárek však můžete získat i v tombole. Své dary do ní věnovaly například nakladatelství Host, Paseka, Listen nebo Vydavatelství FF UK, dále Bistro Střecha, Lajka, Acid Coffee, Beseda u Bigbítu, Ha Divadlo, Divadlo x10, Ferdinand, Severní nástupiště, Von Satén a mnoho dalších.

Výtěžek z akce půjde na podporu redakce Alarmu, a ještě se při tom potkáme. A bez obav. Rozhodně nemusíte přijít s kapsou plnou bankovek, abyste si mohli něco hezkého odnést. Začínáme už na pár stovkách.

Tahle akce by se nemohla konat bez podpory týmu Fuchs2.

Line-up

19:00 Kolaps live o artwashingu

S otevřením výstavního prostoru Kunsthalle Praha na české výtvarné scéně s novou intenzitou vyvstala otázka, v jakých institucionálních podmínkách vzniká současné umění. Jaké jsou motivace nejbohatších lidí v Česku pro podporu současného vizuálního umění? Jde jim o podporu talentů a rozvoj lidské kreativity, nebo jsou jejich záměry přízemnější? Může umění fungovat bez podpory velkých donorů a mecenášů? Pozorujeme v českém kontextu artwashing? A kdo za ním stojí? Zúčastněte se živého nahrávání podcastu Kolaps našich redaktorů Jana Bělíčka a Pavla Šplíchala.

20:15 lobbyboysaab900turbo

Hudební projekt Eriky Velické a Kateřiny Konvalinové. Atmosférický lidový rap o lásce, sesterství, touze, smutku a životě vůbec. Debutové EP Z lásky vydaly v roce 2020, v současnosti se noří do hlubin študákovi duše s EP Macocha, které doprovází čtveřice videoklipů. Nejnovější singl Furt to skúšajú vznikl ve spolupráci s Edovým synem.

21:15 Tokyo Drift & Toyota Vangelis

Tokyo Drift se pohybuje napříč zvuky a žánry, mísí v sobě prvky folku, elektroniky a mutace současné experimentální akustiky. Tokyo je hypnotická jízda postavená v první řadě na křehkém, ale sonicky dominantním hlase, pohlceném potemněle ambientními plochami, ze kterých vystupují narkoticky utlumené trapové hi-haty a střídmě použité auto-moto samply. V hlavě ještě dlouho zůstanou vtahující vokální melodie i překvapení z toho, jak procítěně může znít zvuk skřípajících pneumatik.

Vysokoenergetické elektronické aranže Toyoty Vangelis jsou prostoupeny zranitelným hlasovým projevem, tématy digitální identity, budoucnosti a osamocení ve světě velkých dat. Ve svém klubovém písničkářství propojuje syntetický sound-design se symbiózou hlasivek a digitálních audio-procesů ovládaných vlastním mikrofonním kontrolerem.

22:00 tombola

Tady se dá štěstí koupit. Čím víc lístků, tím větší šance. Tunu dárků vám postupně předají Standa Biler a Pavel Šplíchal, kteří se ujmou slavnostního vyhlášení tombolové losovačky.

23:00 Subemelardjo djs

Enrique a Iglesias, nerozlučná dvojice person pohybující se v mentálním prostoru mezi Prahou, cloudem a Yucatánem, bude oscilovat na všech možných postžánrových a remixových rovinách. Súbeme la radio que esta es mi canción, mi canción es la revolución.

SALO stage

Po skončení programu v hlavním prostoru Fuchs2 se přesuneme na tanečky do Salo! Děkujeme moc Fuchsu za domluvení umělců, kteří zahrají na podporu chodu naší redakce bez nároku na honorář. Začínat se bude ve 23 hodin a vystoupí: Mitote, Kabal aka Žakhéles, Malachi Constant b2b Austin Powerss, ARNII.

Čtěte dále