Britney Spears vyzvala z izolace ke spravedlivějšímu přerozdělování majetku

Americká popová zpěvačka Britney Spears vyjádřila podporu generální stávce a přerozdělení majetku v USA.

lpf

Jak reagují celebrity na krizi způsobenou koronavirem? Řada médií v zahraničí si všimla instagramového postu americké popové ikony devadesátých let Britney Spears. Zpěvačka jím totiž vyjadřuje podporu generální stávce a přerozdělení majetku v USA.

V inkriminovaném postu sdílela Britney Spears obrázek ze zdi spisovatelky Mimi Zhu s prohlášením, které bylo věnované společenskému životu v době epidemie koronaviru. Prohlášení s názvem „Komunita se stěhuje za zdi“ vyzývá k maximálnímu využití technologických možností k propojení se s blízkými, čímž se zjevně myslí širší společenství než jen rodina. Prohlášení mimo jiné obsahuje i větu: „Budeme krmit jeden druhého, redistribujte bohatství, stávkujte!“ A jako by to nestačilo, Britney Spears obrázek při svém repostu označila navíc třemi emoji (obrázkovými znaky) rudých růží, které jsou spojovány se socialismem.

 

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Communion goes beyond walls 🌹🌹🌹

Příspěvek sdílený Britney Spears (@britneyspears), Bře 23, 2020 v 12:42 PDT

Osmatřicetiletá zpěvačka známá drogovými excesy prožívá relativně šťastné životní období. Poté, co se v únoru 2008 psychicky zhroutila, rozhoduje o jejím majetku i osobních věcech její otec. Od té doby vydala několik alb a odjela řadu koncertních turné. Tento model pravděpodobně funguje k oboustranné spokojenosti. Že je otec pro Britney Spears důležitý i v umělecké činnosti, dokazuje i to, že v lednu 2019 ohlásila přestávku z důvodu jeho zdravotních problémů.

Britney Spears se už v minulosti k politice několikrát vyjádřila, většinou však z opačné strany politického spektra. V roce 2001 byla v Louisianě registrovaná jako republikánka, během války v Iráku podporovala George W. Bushe, ale v roce 2017 už vyzvala fanoušky, aby chtěli po svých kongresmanech schválení zákonu umožňující nelegálním přistěhovalcům, kteří do USA přijeli jako malé děti, získat legální status. V současnosti na sociálních sítích několikrát své fanoušky požádala, aby jí napsali, kdyby měli v souvislosti s opatřeními proti koronaviru fatální finanční potíže.

 

Čtěte dále