Poloautomatická nuda na vnitru

První místopředseda ČSSD Milan Chovanec se stylizuje do pistolníka ze Západu (tedy z Plzně). Stává se tak nejvýstižnějším obrazem zoufalství české sociální demokracie. 

Roman Sikora, michalspina

Z posledních výstupů našeho ministra vnitra Milana Chovance by mohl vyvstat dojem, že se ten člověk ve své funkci prostě nudí. Jako lev se začal bít se směrnicí Evropské komise omezující výskyt poloautomatických zbraní mezi obyvatelstvem EU. V minulém týdnu přímo na půdě Sněmovny dokonce zorganizoval malou zbraňovou předváděčku, aby ukázal, jak moc chce každý Čech vlastnit americkou poloautomatickou vojenskou pušku. A to všechno proto, že – jak sám řekl – „Češi se do nich zamilovali“.

Když se v Česku ozbrojí kdekdo podobně intelektuálně vybavený, jako je náš ministr vnitra, ostatním nakonec nic jiného taky nezbude.

Není úplně jasné, co má Chovancovo angažmá v kauze poloautomatických zbraní, které se nám Evropská komise snaží zakázat nebo je omezit, vlastně společného s idejemi sociální demokracie. Ale takové otázky českou soc. dem. nikdy moc netrápily. Jinak bychom tady třeba už neměli banditský exekutorský byznys, v němž se třicetikorunový dluh promění mávnutím kouzelné hůlky v desetitisícový, Sobotka by jako jeden ze svých životních úspěchů neměl na triku privatizaci OKD a možná bychom nebyli neustále vystavováni trapným koncům kariér prominentních sociálních demokratů, jako byl v minulých dnech ten Zimolův, kdy si člověk pokaždé říká: „Proboha, jak může takové jednání někomu připadat normální? Co je tohle vlastně za sociopaty, kteří se nakonec ještě cítí ukřivděni a prezentují se jako oběti?“ Pamětníky, kteří už s ČSSD zkusili ledacos, tedy nemůže ani moc překvapit, že základním bodem Chovancova předvolebního programu je láska Čechů k poloautomatickým střelným zbraním.

Normální kluk s kvérem

Sociální demokracii teče před volbami do bot. Nic to nedokazuje lépe než Chovancův nový volební hit. Prostřednictvím ministra vnitra je ČSSD ochotna lovit v jakýchkoli vodách. Ministr je normální kluk z Plzně, co si skočí do fitka a pak si zajde vystřílet pár zásobníků na střelnici. Své zbraně miluje, a proto je odhodlán navzdory směrnicím EU, která, jak všichni víme, provedla na naší zemi už několik „brutálních gangbangů“ s pomazánkovým máslem, tuzemským rumem atd., protlačit právo na držení poloautomatické zbraně jako ústavní zákon, aby se prý mohli lidé podílet na obraně státu. Aby to Unie neměla s Českem v rámci plošného zákazu některých zbraní tak jednoduché, podává Chovanec rovnou žalobu na Evropskou komisi – dovolila si totiž přijít se směrnicí, která zakazuje krátké poloautomatické zbraně se zásobníkem nad dvacet nábojů a ty dlouhé se zásobníkem nad deset.

Je opravdu těžké pochopit, jak se něco takového může myslícího člověka jakkoli dotknout. Ve směrnici se totiž zakazují samopaly a vojenské útočné pušky, u nichž byla znemožněna střelba dávkami. Chovanec a jeho momentální příznivci ovšem potřebují pořádnou ráži a aspoň třicet nábojů v zásobníku, protože nejrajcovnější je přece nasypat do terče nebo kňoura v co nejkratším okamžiku co nejvíce olova. A to svaté právo si nedají nikým vzít. Přebíjení uprostřed akce je totiž pro lůzry. Po Mládkově lobbování za předražený roaming českých operátorů a trapnostech spojených s neschválením zákona o sociálním bydlení je tady další bizár českého pseudosociálně pseudodemokratického panoptika.

Být investigativním novinářem, začal bych se zabývat Chovancovými vazbami na zbrojařské firmy. Protože vedle „obyčejné hlouposti“ je to vlastně poměrně logické vysvětlení. Už dneska jsou poloautomatické zbraně mezi Čechy poměrně rozšířené. Jak říká Chovanec, a nemůžu si pomoci, abych tu otřesnou větu nezopakoval: „Češi se do nich zamilovali.“ Měli bychom tedy nejspíš usilovat o to, aby o své oblíbené smrtící hračky nepřišli, ba aby si jich mohli pořídit ještě víc. Nejlépe aby na to měli rovnou ústavní právo. Chovanec nám pak při jeho obhajobě duchaplně vysvětlí, že nás zbraně držené v českých domácnostech mohou ochránit před teroristickým útokem a vůbec po všech stránkách pomohou bránit stát.

Zamilovaní Češi a šťastní zbrojaři

Těžko říct, jak si to ministr vnitra se zastavováním terorismu vlastně přestavuje. Pravděpodobnost, že někdo výstřelem z poloautomatické zbraně zastaví výbuch bomby nebo rozjetý kamion, je dost malá, i kdyby se ozbrojili úplně všichni. A to nakonec nejspíš budou muset. Protože když se v Česku ozbrojí kdekdo podobně intelektuálně vybavený, jako je náš ministr vnitra, ostatním nakonec nic jiného taky nezbude.

Tím to ale neskončí. Stejně jako v USA, které Chovanec nejspíš zná z dlouhé řady romantických westernů s pistolníky bez bázně a hany, dojde k nárůstu vražd a zabití střelnými zbraněmi. Lidé vystresovaní životem ve čtvrtstoletí systematicky budované montovně – a to i za přispění ČSSD – s ostudně nízkými mzdami, ale s o to nenasytnějšími bandity, začnou bleskurychle vytahovat bouchačky třeba i v rámci drobných dopravních kolizí. S obecným rozšířením zbraní mezi obyvatelstvem vyvstane následně nutnost, aby měla mnohem efektivnější vybavení i Policie ČR. A rozběhne se koloběh, na jehož konci bude policie vyzbrojena dost podobně jako armáda, aby byla schopna zvládnout alespoň běžné občanské nepokoje. A těch bude při politice českých vlád nejspíš přibývat. Stejně jako útoků pomatených vrahů, kteří s legálně drženými poloautomatickými zbraněmi s naducanými zásobníky nakráčejí na Úřad práce, do školy, kavárny apod. V rámci Chovancem podporované lásky ke zbraním budou tedy přibývat hlavně mrtví.

Zbrojovky se ovšem pomějou. Což rozhodně zase zvedne zaměstnanost našich velkolepě placených zaměstnanců. Nad tím bude ČSSD jako vždy jásat, protože své kvéry budeme za babku i vyvážet. Nejlépe do nějakých válkami zmítaných oblastí. HDP určitě poroste a pod statisticky zfixlovanou hranici chudoby se nám už nepropadne vůbec nikdo. Tedy s výjimkou nějakého toho jednoho, dvou, tří miliónků lidí v exekuci. Učiněný oranžový orgasmus.

Možná i z toho důvodu by měl Chovanec jako ryzí sociální demokrat a absolvent věhlasných „plzeňských práv“ do svého ústavního zákona rovnou zahrnout klauzuli, aby exekutoři nemohli dlužníkům zrekvírovat jejich poloautomatické zbraně. Jednak proto, že je Češi milují, jednak proto, že jde přece o obranu státu, a jednak by mohli koneckonců zastřelit nějakého exekutora, anebo by si tak nějak méně bojovně mohli sami prohnat kulku hlavou. Což je u Čechů, kterým do krve masivně přešel pocit vlastního selhání i v případech, kde jde jednoznačně o důsledek obyčejné zhovadilosti systému, očekávání oprávněné a mohlo by to začít počet dluhových otroků přirozeně snižovat.

Automaty opět do ulic

A pak je tady ještě jedna komická věc. O velikonočních svátcích Chovanec opět vyslal s požehnáním premiéra Bohuslava Sobotky do ulic policejní samopalníky. Nejspíš aby se občané cítili bezpečnější před teroristickými útoky, které k nám ne a ne dorazit. Je to vlastně tak trochu modlitba za to, aby už se i tady, v téhle zadnici světa, konečně něco stalo. Co však naplat, když někteří z Chovancových pistolníků nemají ani ponětí o tom, jak se správně nosí plně automatická zbraň, a vzděláni podobně jako Chovanec sledováním nejblbějších akčních filmů nesou si kvér natolik ležérně, že jeho hlaveň neustále míří na lidi procházející kolem.

Žijeme v zemi, kde ani policie a různé státní ozbrojené složky snažící se nás chránit před nebezpečím terorismu neumí zacházet se zbraněmi a je jim úplně u zadku, že zrovna míří hlavní na kočárek s malým dítětem. Jak je vůbec možné si v takové zemi myslet, že větší rozšíření zbraní by nás mohlo před něčím ochránit?

 

P. S.: Ještě si dovolím ministru vnitra nabídnout několik dalších bodů na základě jeho dnes již nesmrtelného výroku. Stálo by rozhodně za úvahu rapidně snížit DPH za alkohol, protože „Češi se do něho zamilovali“, rozhodně ubrat na razanci v tažení proti cigaretám, protože „Češi se do nich zamilovali“, a hlavně by se měly daňově zvýhodnit uzeniny s minimálním obsahem masa (což by ocenil i Babiš a vzal by jako premiér ČSSD třeba i znovu do koalice), protože „Češi se do nich zamilovali“. Dále by bylo také záhodno slíbit, alespoň před volbami, že po vítězství rozdá ČSSD mezi své voliče nějaká ta Audi, Porsche, BMW, Mercedesy či Maserati. Vždyť „Češi se do nich zamilovali“.

 

Čtěte dále