projev | Deník Alarm

Studium znamená zápal pro společnou věc

Zveřejňujeme prohlášení brněnské iniciativy Za svobodné vysoké školy, která v důsledku alarmující politické situace obnovila svou činnost.

red, red, michalspina
Nepřijmout status quo

Zveřejňujeme projev naší redaktorky přednesený 17. listopadu v rámci akce Nezapomínáme na Hradčanském náměstí.

Apolena Rychlíková
Klinika při přebírání Ceny Františka Kriegla

Nadace Charty 77 včera udělila Cenu Františka Kriegla za občanskou statečnost kolektivu autonomního sociálního centra Klinika.

Kolektiv Kliniky
Když evropští státníci hovoří ke svým národům

Vánoční poselství prezidenta Miloše Zemana vzbudilo pro svou vyhroceně xenofobní notu širokou paletu reakcí. Jaké však byly další projevy napříč Evropou?

Jan Motal
Zeman promluvil: Levice je mrtva, ať žije levárna!

Nejde jen o uprchlíky. Závažnější riziko prezidentova svátečně naservírovaného populismu vězí v jeho představě o podobě sociálního státu.

Rad Banditt, Zdeněk Witz
Solidaritu s uprchlíky, nikoli s Orbánem

Včera na Václavském náměstí demonstrovali odpůrci „islamizace Evropy“ i odpůrci xenofobie a rasismu. Na demonstraci těch druhých zazněl následující projev.

Milena Bartlová
Konec vydírání

V sobotu 27. června řecký premiér vyzval občany, aby v referendu odmítli návrhy evropských institucí na ekonomický restart země. Přetiskujeme jeho projev.

Alexis Tsipras
DiCaprio v OSN: Změna klimatu není hysterie, ale fakt

Slavný herec se minulou neděli ocitl v čele newyorského pochodu za boj proti klimatickým změnám a ve svém projevu na půdě OSN apeloval na světové lídry.

Leonardo DiCaprio
Sjednotit Izrael může jedině levice

Izraelská intelektuálka žádá zastavení vojenské intervence v Pásmu Gazy a volá po obnovení levicových ideálů, které by její zemi vyvedly z krize.

Eva Illouz